Aloe Vera Gel


Ako účinkuje  Aloe vera v organizme

Aloe vera - Barbadensis Miller je známa viac ako 4 tisíc rokov a za túto dobu si získala medzi obyvateľmi našej planéty najlepšiu aloe vera gel10  povesť. V niektorých prípadoch je schopná nahradiť antibiotiká a iné komplikované liečivá. Výskumní pracovníci sa neustále snažia prísť na to, prečo je Aloe vera taká úspešná. K tomu poslúži tento príklad: Predstavte si výsek kože s pórmi, nervami a cievami, s hornou vrstvou epidermou, ktorou je pokryté celé naše telo. Pod ňou je dermálna vrstva, ktorej úlohou je chrániť telo pred vniknutím nežiaducich škodlivín. Aloe vera však dokáže prenikať touto vrstvou a preto pôsobí i zvnútra tela. Vďaka tejto vlastnosti hojí rezné rany, odreniny, je schopná nahrádzať tukové bunky kostí a vnikať hlboko do svalstva. Je známa ako antibiotikum proti streptokokom a stafylokokom, odstraňuje vyrážky, rôzne negatívne reakcie pokožky a je schopná ich úplne potlačiť. Aloe vera dokáže zneutralizovať kyslé časti tkanivá a kože a podporovať zrážanlivosť krvi. Je schopná mimoriadne urýchliť zaceľovanie rán.
Urýchľuje proces tvorby krvných doštičiek, dokáže odstraňovať mŕtve časti buniek.


Aloe vera je schopná potláčať uvoľňovanie histamínu z buniek – znižuje tým intenzitu zápalových procesov. Rovnako Aloe vera aloe vera gel11zlepšuje krvný obeh, ktorého činnosťou sú vytláčané mŕtve časti buniek. Liečebný proces postupuje veľmi rýchlo, pôsobením Aloe vera sa spomaľuje dokonca i proces starnutia.
Tým, že Aloe vera preniká veľmi hlboko, napomáha pri odstraňovaní chorého tkaniva, potláča reprodukciu vírusov a baktérií, zvlhčuje tkanivo a podnecuje metabolizmus kože. Hovorí sa, že Aloe vera podporuje energiu človeka. Pri Aloe vera sa však nejedná len o účinok vitamínov a minerálov. Aloe má navyše aj detoxikačné účinky, zvyšuje sa tým eliminácia škodlivín a telo ľahšie regeneruje.


Aloe vera zmierňuje nežiadúce, negatívne vplyvy chemického a rádioaktívneho znečistenia životného prostredia. Neutralizujealoe vera gel12 vedľajšie nežiaduce účinky chemoterapie a rádioterapie u onkologických pacientoch.
Pretože Aloe vera v mnohých prípadoch zlepšila zdravotný stav chorých v dobe, keď všetko ostatné zlyhalo, hovorí sa o nej niekedy ako o zázraku. Faktom zostáva, že Aloe vera vylepšuje bunky, pričom nezáleží na tom, ktorá časť tela je zasiahnutá. Bežné bunky sa vďaka aloe obnovujú v intervale od troch týždňov do troch mesiacov, v komplikovanejších prípadoch (napr. ochorenie pečene a ďalších vnútorných orgánov) za šesť mesiacov, pľúca zhruba za rok a kosti za sedem rokov. Znamená to, že po siedmich rokoch máte prakticky úplne novú kostru. Každý deň telo vyprodukuje 2,4 miliónov buniek. Čokoľvek týmto bunkám poskytujeme behom tohto dňa, prejaví sa v ich funkciách o 1 – 2 roky (v závislosti od časti tela). Problémom zostáva, že choroba sa začína liečiť až v čase, keď sa prejaví. Je preto dôležité užívať Aloe vera aj preventívne. Antibiotiká sú schopné zabíjať vírusy a baktérie, ale nie všetky. 99% z nich zmizne, ale ostávajúce 1 % naopak zosilnie a pôsobí obrovské problémy. Naproti tomu Aloe vera účinne potlačí ich reprodukciu.


Aloe vera nás prečistí zvnútra. Ak nemáme vnútorný systém v poriadku, telo je oslabené a bojuje samo so sebou. Každých 10 cm čriev absorbuje rôzny typ minerálov či vitamínov. Vplyvom nekvalitnej stravy sa do nášho tela dostáva veľa škodlivín, ako sú kovy, tuky a pesticídy, ktoré sú následne absorbované tiež. Ak nezmeníme našu stravu a budeme pokračovať v konzumácií škodlivín, je pravdepodobné, že sa do dvadsiatich rokov objavia úplne nové choroby. Mnoho škodlivín sa dokáže v tele udržať po veľmi dlhú dobu. Sú známe prípady, kedy mali pacienti v tele hliník, s ktorým prišli do styku pred 20-25 rokmi. Aloe vera dokáže tieto škodliviny z tela odbúrať.
Je teda zrejmé, že Aloe vera je „inteligentná“ rastlina, ktorá vie upraviť napríklad aj hnačku aj zápchu. Prirodzené látky, ktoré obsahuje sú širokospektrálne a pôsobia na viac ťažkostí naraz, ale najúčinnejšie na hlavné najdôležitejšie.

aloe vera gel3